Rejestracja do ligi

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rejestracja do ligi
No i co Panowie, zawiesiliśmy się cholera i nikt nie chce zostać 30-tym zawodnikiem.Smile

Trudno. I tak przyznam, że jak oglądam na Forum Ligi zdjęcia ryb z zeszłego roku to myślę, że rywalizacja będzie bardzo fajna. Pewnie już same fotografie zaskoczyły wielu z nas. Widać, że przynajmniej kilkanaście osób to dobrzy spece i rybki łowić potrafią. Mnie cieszy bardzo, że są tu osoby łowiące regularnie brzany. Pewnie dlatego, że sam łowić ich nie potrafię. Mam nadzieję, że trochę zostanie ich zgłoszonych w Lidze.

Znacie już regulamin Ligi, więc takie teoretyczne pytanie - myślicie, że 500pkt na kleniu lub pstrągu potokowym w ciągu roku jest do zrobienia. Ktoś się podejmie?Smile....nie możliwe?....a 450pkt.

Włóczę się po Bystrzycy i Strzegomce dużo, więc "strzelę" pierwszy.

Myślę, że jak woda będzie średnio 15-20cm wyższa niż rok temu to u najlepszych realne jest:
-420pkt na pstrągu potokowym
-460pkt na kleniu

Poproszę o Wasze typy. Sprawdzimy za rok kto był najbliżej prawdy.Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
Będzie jeszcze na pewno kilka zawodników. O jednym wiem jeszcze się nie zarejestrował Smile
[Obrazek: tyi.png]

[Obrazek: 73858395256561078399f8.jpg]
Odpowiedz }
Podziękowali:
#30 biorę... Rolleyes
Odpowiedz }
Podziękowali:
No to fajnie. Trzecia dziesiątka zamknięta.
Ja dopisuję Cię do listy, a Przemek powinien wpuścić Cię zaraz na Forum Ligi. Warto zajrzeć.Smile

A przy okazji - to Ty jesteś człowiekiem piszącym tego fajnego bloga o pstrągach?
Odpowiedz }
Podziękowali:
Rolleyes
Odpowiedz }
Podziękowali:
(12-11-2015, 08:08 PM)sylwekt napisał(a):  Myślę, że jak woda będzie średnio 15-20cm wyższa niż rok temu to u najlepszych realne jest:
-460pkt na kleniu

Poproszę o Wasze typy. Sprawdzimy za rok kto był najbliżej prawdy.Smile

Sezon jest długi i jak się ktoś skoncentruje na jednej rybie, to wszystko jest możliwe.
Z dobrej wody sporo kleni łowi się w przedziale +/- 40cm. Jak znajomość łowiska pozwoli sięgnąć po kilka pięćdziesiątek, to  średnia mocno wzrośnie. Ja stawiam u najlepszych na kilka +czterdzieści i dwie/trzy kluchy powyżej 50-ki i wychodzi mi 444pktWink
To mój typ.
O kropasach się nie wypowiadam. Jak złowię świadomie z pięć wymiarowych, to wtedy, już jako fachowiec podam swój typSmile
Odpowiedz }
Podziękowali:
No to Jaceen pojechałeś z precyzją.Smile)
Tu faktycznie jest sporo osób, które klenie potrafią łapać bardzo dobrze, więc kto wie.
Chodziło mi po głowie, żeby dołożyć taką nagrodę - beczka piwa za 500pkt w kleniu, albo pstrągu. To by była dopiero zabawa.Smile

Napisałem i niechcąco skasowałem.Smile

Taki fajny blog Matt's & Tom lub na odwrót. Często zaglądam.
Tylko zawsze się zastanawiałem czemu piszesz, że na Strzegomce i Bystrzycy nie ma ryb.Smile

(12-11-2015, 09:25 PM)Tomek O napisał(a):  Dzięki za dopisanie do listy!

Co do bloga to możliwe, choć nie wiem dokładnie o który blog Ci chodzi !  Smile

Paru chłopaków, którzy łowią regularnie w górze może ładne pstrągi połowić, ale mimo wszystko wydaje mi się, że na tą chwilę jednak lepszy wynik powinien wyjść tu na kleniu.
Za to mega ciekawią mnie pozostałe gatunki.
Wiem jedno. Jak ktoś z nas podejdzie metodycznie to może wygrać spokojnie na szczupaku, jaziu, boleniu, brzanie może lipieniu. Są odcinki, czasami dosłownie kilkuset metrowe gdzie tych ryb jest dużo. Jak ktoś biega po całym dorzeczu to wie gdzie.

Oczywiście żeby wygrać trzeba punktowanych ryb z danego gatunku złowić co najmniej 7 - tak jest w regulaminie i tego się trzymamy. Na wygraną trzeba sobie zasłużyć.Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
Rolleyes
Odpowiedz }
Podziękowali:
To co Panowie nikt nie podejmie się typowania jaki wynik na kleniu i pstrągu będzie potrzebny do zwycięstwa. Jak oceniacie te rybki w dorzeczu Bystrzycy.

Przypomnę mój typ - najlepsi wykręcą:
-460pkt na kleniu

I typ Jaceena, który jako jedyny podjął rękawicę:
-444pkt na kleniu

Jak Wy stawiacie?Smile Odwagi, sprawdzimy za rok w grudniu. Pstrąga to nawet we wrześniu, bo to sezon krótszy.
Odpowiedz }
Podziękowali:
Woda, woda, i jeszcze raz woda Wink Na Bystrzycy przeważnie mam albo dzień dziecka, albo kończę na zero. Wszystko zależy od poziomu wody. Oczywiście i w czasie niżówek łowi się ryby, jednak do wyniku 400pkt lub więcej woda będzie potrzebna. Jeżeli więc warunki pozwolą 450pkt na kleniu nie powinno być problemem. Oczywiście taki wynik wykręci tylko zapalony kleniarz, który poświęci się tylko i wyłącznie temu gatunkowi. Tak z doskoku nie ma szans, wychodzi tu średnia 10szt x 45cm. Pięknych klusek w dorzeczu widziałem sporo. Ale jeśli pozwoliły się zobaczyć, zawsze byłem pewien, że one już wcześniej dostrzegły mnie. No w każdym razie lekko nie będzie, dużego klenia nie jest łatwo podejść. Pewnie gorzej będzie z potokiem, tutaj obstawiam 400pkt max. Duże kropy się trafiają jednak nie ma ich niestety zbyt wiele. Zasada Catch & Release z każdym rokiem staje się coraz bardziej powszechna, jednak wiele lat jeszcze upłynie zanim pięćdziesiątaki będziemy łowić regularnie. Oczywiście obym się mylił, oby te ryby trafiły się nam większe. Tego sobie i wszystkim życzę Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
Ja u mnie na Potoku obstawiam coś miedzy 320-400pk

Odpowiedz }
Podziękowali:
[Obrazek: 001.jpg]My tu wszyscy o pstrągu i kleniu a może i okoń sprawić miłą niespodziankę  Wink
Pewnego razu spacerując brzegiem Bystrzycy, trafiłem na miejscowego Aborygena łowiącego metodą "nimfy kopanej". Pewnie przeszedłbym dalej nie zamieniając z człowiekiem słowa, gdyby nie moment kiedy starszy Pan o mało nie wyskoczył z gumofilców zrywając się do zacięcia. Zatrzymałem się na moment aby poobserwować zaistniałą sytuację. Jakież było moje zaskoczenie kiedy na brzegu wylądował przepiękny pasiak. Okoń bez ceregieli wylądował w siatce. Nie wiedziałem jak zacząć z tym człowiekiem rozmowę, nie wyglądał mi na kogoś z kim można by porozmawiać o bezzadziorowych haczykach lub bezwęzłowych podbierakach. Ot taki wyznawca zasady, co na haku to w plecaku. Wpadłem na pomysł żeby poczęstować gościa piwem, widziałem jak zerkał kiedy sączyłem swojego browarka. I to był strzał w dziesiątkę, jak się okazało Pana bardzo "smaliło"  Big Grin  No więc rura do samochodu i za trzy browarki okoń był już mój. Zenek ( byliśmy już na ty  Wink  ) pobrał puszeczkę jak młody klenik muchę, ze dwa razy beknął i zaczął coś opowiadać o swoich wędkarskich przygodach. Zatkało go jak zobaczył, że okonia puszczam do wody. Już nic nie mówił, ale pewnie w duchu nieźle mi nawrzucał  Wink

Nie miałem jak zmierzyć, ale 40+ jak nic.
Odpowiedz }
Podziękowali: Yatsu , Rado
Wolność bezcenna Piwko dla ciebie i rep Smile

Odpowiedz }
Podziękowali:
Thx Pany Wink
Odpowiedz }
Podziękowali:
No okoń kapitalny. Zachowałeś się super.Smile
Znając te rzeki od kilku lat uważam, że można tu konkretnie ustawić się na pstrąga potokowego, klenia, lipienia, szczupaka, jazia, brzanę, okonia i bolenia. Jak ktoś te ryby potrafi łowić i zna odcinki na których one bytują (a takie odcinki tu są) to spokojnie może 10 czy to minimalne regulaminowe 7 wymiarowych sztuk w ciągu roku złapać, żeby całą Ligę wygrać. Tak w pełni świadomie, bez przypadku. Te ryby tu są. Niektóre tylko na jednym, dwu, pięcio kilometrowym odcinku, inne na całej Strzegomce, Bystrzycy, Czarnej i Piławie, ale można spokojnie się na nie nastawić.
Na pewno inaczej jest z pstrągiem tęczowym i źródlanym. Trafiają się czasami bardzo duże, ale tu raczej powiedziałbym właśnie TRAFIAJĄ SIĘ. Ciężko jest mi sobie wyobrazić, że ktoś tu się na nie świadomie nastawia. To raczej ciekawe przyłowy.
Jeszcze inaczej jest z trocią. Trzy lata temu sam złowiłem dwie wymiarowe (70 i 52cm), ale to był okres dość wysokiej wody. W zeszłym roku nie miałem nic. W tym tego małego knocika 32cm. Ale jak złowiłem te pierwsze trocie miejscowy, którego spotykałem tu ze spinningiem mówił, że dla niego najlepszy był chyba 2010rok, bo wtedy złowił ich 7. Takie pod 80cm max. Twierdził, że nie raz na rzece widział metrówki.
One tu z pewnością są, ale czy tu ktoś jest w stanie powalczyć i trafić choćby trzy w sezonie to sam nie wiem.
I na koniec zostaje sandacz i sum.
O sandaczu słyszałem na kilku odcinkach - wiadomo Mietków swoje puści. Ale słyszałem nie o regularnym ich łowieniu, a zwyczajnych przyłowach. Zresztą obserwując trocie w stacji widzieliśmy dwa razy około 70cm sztukę. Raz z Tomkiem Woderem "goniliśmy ją" w nocy po płyciznach w latarkach, raz pojawiła się w kamerze. Czyli są, ale żeby ktoś mi powiedział, że je tu potrafi łapać i ma miejscówki to o tym nie słyszałem.
Sumy. Od miejscowych słyszę o nich co roku, głównie na ostatnim przyujściowym odcinku. Co roku przynajmniej kilka sztuk tu pada. Trafiają się w kilku dziurach. Tych dziur zbyt wielu nie ma, więc łatwo trafić.Smile
Ale słyszałem i widziałem zdjęcia tylko łowionych z gruntu. O sumie na spinning nie mówił mi tu jeszcze nikt.
Aha...trafiają się jeszcze duże jelce. Na Strzegomce lubią poganiać za jigiem.
Nie słyszałem za to o śwince, chociaż przypuszczam, że i one tu bytują.
Ciekawe wędkarsko to dorzecze Bystrzycy, to trzeba przyznać.Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
Witam! Wody nie znam(jeszcze), ale wydaje mi się , że wynik na kleniu 400pkt. da podium.
A wynik 450pkt.- pewne zwycięstwo! Mój typ to 430pkt Smile na kleniu.
Odpowiedz }
Podziękowali:
Witam chciałem zgosic się do ligi .Chciałem zgłosić również mojego syna bo razem ze mną biega po okolicznych rzeczkach.Mieszkamy w Żarowie i nasze łowiska to górna Srrzegomka Piławka i odcinek Bystrzcy od Wiśniowej do zzalewu.Rybki najczęściej przez nas łowione to pstrągi klenie
Odpowiedz }
Podziękowali:
No witaj,

Super sprawa, że zgłaszają się kolejni wędkarze z górnych odcinków. Będzie co porównywać i z kim zmówić się na rybki. W Waszych okolicach byłem w tym roku pewnie z 15-20 razy. Bardzo fajne tereny.Smile
Czy mamy zapisać Was jako Miki i Miki junior?...czy życzycie sobie inaczej.Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
Podaj nick syna czy liczyć was jako 1 wędkarza?

Na razie wpisałem jako Miki junior

Odpowiedz }
Podziękowali:
Rolleyes
Odpowiedz }
Podziękowali: