Regulamin LIGI DORZECZA BYSTRZYCY - EDYCJA 2017


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin LIGI DORZECZA BYSTRZYCY - EDYCJA 2017
#1
Regulamin LIGI DORZECZA BYSTRZYCY - EDYCJA 2017

Zasady LIGI DORZECZA BYSTRZYCY 2017:
1.do Ligi może przystąpić każdy wędkarz, który otrzyma „zaproszenie” od chociaż jednej osoby, która już bierze w niej udział, zarejestruje się na forum i otrzyma hasło dostępu. Chcielibyśmy po prostu, żeby uczestnicy byli osobami znanymi z imienia i nazwiska.
2.ustalamy osobne kategorie dla ryb: pstrąg potokowy, pstrąg źrodlany, pstrąg tęczowy, kleń, lipień, jaź, szczupak, troć, brzana, okoń, boleń, jelec, sandacz, sum i świnka oraz jedną łączną kategorię dla "drapieżnego białorybu" (leszcze, certy, wzdręgi i inny wymiarowy drapieżny białoryb). Nie chcemy ograniczać z góry liczby gatunków. Niech Liga stanie się szerokim źródłem informacji o poławianych w dorzeczu Bystrzycy rybach.
3.Minimalne wymiary zgłaszanych ryb zgodne z Regulaminem PZW poza okoniem i jelcem, dla których ustalamy wymiar zgłoszenia na odpowiednio 24cm (okoń) i 25cm (jelec).
4.Fotografujemy ryby żywe i w takim stanie wracają do wody. Zdjęcia ryb położonych bezpośrednio na żwirze, kamieniach, betonie nie będą przyjmowane do punktacji.
5.Zgłaszamy wyłącznie ryby złowione w dorzeczu Bystrzycy czyli na rzekach: Bystrzycy, Strzegomce, Piławie oraz Czarnej Wodzie. Z punktacji wyłączone są ryby złowione na starorzeczach tych rzek oraz zbiornikach zaporowych.
6.Zgłoszenie ryby wymaga wykonania minimum jednego zdjęcia z przyłożoną do niej miarką. Ideałem jest ryba położona na miarce, ale jeśli będzie to niemożliwe (bo rybki nie zawsze chcą pozowaćSmile ) to wystarczy miarka na rybie. Oczywiście zdjęć można wstawiać więcej – pokazując naszą twarz lub „okoliczności przyrody”, ale do punktacji konieczne jest chociaż jedno zdjęcie z miarą.
7.Zdjęcie wstawiamy na forum z informacją na temat długości złowionej ryby. Dodatkowo prośba o podanie: rzeki, metody połowu (spinning/mucha), przynęty, daty połowu. Im więcej opisu tym fajniej.
8.Nie ma wymogu podawania miejscowości, w której złowiliśmy rybę, ani robienia zdjęcia szczęśliwej miejscówki. Może nawet lepiej jak pozostaną one anonimowe.Smile
9.Zasady punktacji:
Liga w Edycji 2017 to dwie oddzielne rywalizacje:
Pierwsza - identyczna jak w edycji 2016 - o wygraną w konkretnym gatunku drapieżnika.
Druga - w zamyśle najbardziej prestiżowa - wyłaniająca najbardziej wszechstronnego wędkarza w całym dorzeczu - o tytył MISTRZA LIGI DORZECZA BYSTRZYCY.

Obydwie "konkurencje" liczone są w oparciu o te same zgłoszone ryby, wędkarze zgłaszają je tylko raz, tylko na forum Ligi.

[u]Zasady rywalizacji w zabawie o tytuł najlepszego "kleniarza/pstrągarza/innego specjalisty z danego gatunku".[/u]

-każdy gatunek ryby to oddzielna kategoria. Sami decydujemy, który gatunek próbujemy łowić.
-za każdy złowiony „centymetr ryby” otrzymujemy 1 punkt czyli łowiąc np. klenia o długości 37cm dostajemy 37pkt
-w rocznej rywalizacji liczy się nasze 10 największych ryb z danego gatunku złowione w ciągu roku. Tłumacząc to na przykładzie – zgłaszając ryby o wymiarach np. 40cm, 40cm, 40cm, 40cm, 40cm, 35cm, 35cm, 35cm, 30cm i 30cm mamy łącznie 365pkt.
-jeśli na kolejnej wyprawie złowimy rybę o wymiarze np. 37cm to ryba najmniejsza z dotychczasowych (czyli w tym przykładzie 30cm) „wylatuje” z punktacji, a na jej miejsce wchodzi ryba 37-centymetrowa. Co oczywiste, w tym momencie nasza punktacja wzrasta o 7pkt.
-w ten sposób przez cały rok śrubujemy nasze wyniki i cały rok mamy motywację do dalszej rywalizacji.Smile
-rybki zgłaszamy oczywiście na bieżąco i na bieżąco modyfikujemy też punktację Ligi
-zwycięzcą w tej rywalizacji (oddzielnym w każdym osobnym gatunku) zostaje osoba, która poza uzyskaniem największej liczby punktów zgłosiła do punktacji conajmniej 7 ryb z tego gatunku. Na tytuł trzeba sobie zapracować.Smile


[u]Zasady rywalizacji o tytuł MISTRZA LIGI DORZECZA BYSTRZYCY[/u]

-mistrz dorzecza wyłaniany jest spośród wszystkich uczestników, którzy zgłosili jakiekolwiek ryby do Ligi. W celu jego wyłonienia korzystamy z tych samych tabel, w których prowadzimy rywalizację w oddzielnych gatunkach. Nie ma potrzeby zgłaszać ryb na forum podwójnie. Na stronie podpięta będzie tabela z wynikami w poszczególnych gatunkach + jedna dodatkowa rubryka licząca na jej podstawie punkty do rywalizacji o tytuł MISTRZA LDB.
-zwycięzcą całoroczonej zabawy zostaje osoba, która uzbiera najwięcej punktów za swoje 15 największych ryb złowionych w całym sezonie w Dorzeczu. Trudność rywalizacji polega jednak na tym, że do tej 15-tki wliczone mogą być maksymalnie po trzy największe ryby z danego gatunku. Czyli jeśli ktoś przez rok skupi się wyłącznie na łowieniu kleni (bo będzie chciał wygrać w kleniowej rywalizacji) to napewno nie wygra MISTRZOSTWA LIGI, ponieważ do rywalizacji o tytuł Mistrza zostaną mu wliczone tylko 3 największe klenie. Zamysłem rywalizacji o tytuł MISTRZA Ligi jest wyłonienie najbardziej wszechstronnego wędkarza. Te 15 ryb zgłoszonych do końcowej klasyfikacji może wyglądać np. tak : 3 pstrągi potokowe, 3 klenie, 2 szczupaki, 3 okonie, 2 trocie i 2 jazie. Dla utrudnienia wprowadzony został zapis mówiący o tym, że punkty zostają zaliczone dopiero jeśli z danego gatunku wędkarz zgłosi minimum dwie ryby. Chodzi tu oczywiście o wyeliminowanie przypadku. Czyli jeśli w ciągu roku do rywalizacji w poszczególnych gatunkach zgłosimy np. 10 kleni, 10 pstrągów, 5 szczupaków, 10 okoni i jednego jazia to do klasyfikacji o MISTRZA LDB zostaną nam zaliczone 3 największe klenie, 3 największe pstrągi, 3 największe szczupaki i 3 największe okonie. Jaź wliczony nie zostanie ponieważ został złowiony 1, a wymagane są minimum dwie ryby z każdego gatunku.
-punkty do tej klasyfikacji liczone są przy użyciu punktów bazowych przelicznikami zaproponowanymi przez Chmurę i Jaceena. Przeliczniki te mają na celu wyrównanie wagi poszczególnych gatunków ryb względem siebie. Tabela z przelicznikami do wglądu na forum.
-zwycięzcą w rywalizacji o tytuł MISTRZA LIGI DORZECZA BYSTRZYCY zostaje osoba, która uzbiera najwięcej punktów uzyskanych po zsumowaniu jego maksymalnie 15 największych ryb złowionych w roku liczonych metodą (chmury i jaceena) opisaną powyżej.
[/color]
10.Wymiary zgłaszanych ryb zaokrąglamy wyłącznie w dół czyli ryba o wymiarze 37,8cm to 37pkt, a nie „naciągane i głaskane” 38pkt.Smile Do tabeli wpisywane jest to co widać na zdjęciu. Raz ryba na fotce wyjdzie nam większa niż była, raz trochę mniejsza - statystycznie powinno być mniej więcej ok.
11.Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym.

Panowie – LIGA DORZECZA BYSTRZYCY to rywalizacja w pełni towarzyska oparta na pełnym zaufaniu do „przeciwników”, dlatego prosimy o „nie wydłużanie rybek” i zgłaszanie gatunków łowionych wyłącznie we wskazanych powyżej rzekach dorzecza Bystrzycy.

REGULAMIN LIGI dla juniorów

Poniższy regulamin dotyczy wszystkich uczestników naszej zabawy, którzy nie ukończyli 21 lat.
Ma on na celu wyłonienie zwycięzcy Ligi w kategorii juniorów.

Juniorów w 90% dotyczą te same zapisy, które zapisaliśmy w Regulaminie głównym Ligi. Poniżej znajdują się jedynie dwa odstepstwa od tych zasad:
1.do zwycięstwa w kategorii juniorów w poszczególnych gatunkach wystarczy złowenie minimum 4 ryb z danego gatunku (przy 7-miu w rywalizacji "dorosłej")
2.do zdobycia tytułu MISTRZA JUNIORÓW LIGI BYSTRZYCY wymagane jest oprócz uzbierania największej liczby punktów (liczonych zgodnie z zasadami podanymi w ogólnym Regulaminie) złowienie minimum 6 punktowanych ryb w ciągu całego sezonu. Może to być sześć pstrągów czy trzy klenie + dwa pstrągi + 1 okoń.....ale ryb regulaminowych musi być minimum 6.

Te dwa punkty to jedyne odstępstwa od REGULAMINU Ligi Bystrzycy stworzone specjalnie na potrzeby rywalizacji juniorów.

Dopisanie danego zawodnika do kategorii juniorów nie wyłącza go z rywalizacji "seniorskiej". Punkty liczone w kategorii juniorów będą również uwzględniane we wszystkich "dorosłych" kategoriach.Na koniec wypada dodać, że inspiracją do stworzenia Ligi była funkcjonująca od dwóch lat na jednym z portali wędkarskich WROCŁAWSKA LIGA ŚLĘZY. Szacunek dla chłopaków za pomysł na tak ciekawą i wciagającą formułę zawodów. LIGA DORZECZA BYSTRZYCY to taka mocno rozbudowana jej wersja. Mamy nadzieję, że będzie się ona cieszyła podobnym lub jeszcze większym zainteresowaniem wędkarzy i pozwoli w sympatycznej atmosferze poznać co kryje się w zakamarkach rzek dorzecza Bystrzycy.
[Obrazek: tyi.png]

[Obrazek: 73858395256561078399f8.jpg]
}
Podziękowali:


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation Rejestracja do ligi Yatsu 163 104,531 04-06-2018, 06:15 AM
Ostatni post: dmychu
Exclamation Regulamin klubowy Yatsu 1 2,595 12-08-2014, 07:09 AM
Ostatni post: lipien30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości