Nizinne zdobycze

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nizinne zdobycze
To jak już tu trafiłeś to podobnie jak kropek zaproszę Cię do naszej zabawy znaczy się do Ligi.Smile
Włóczysz się po Bystrzycy, więc fajnie będzie sprawdzić i Twoje wyniki. Jak będziesz chętny to daj znać. Tegoroczne zgłoszenia są na Forum Ligi, ale jest ono zablokowane i dostępne dopiero po dopisaniu się do listy uczestników.
Zasady zabawy masz opisane w Regulaminie na stronie. Caaaaały długi sezon przed nami.Smile

A już poza tym...ładne te tegoroczne okonie?
Pstrąg się żaden nie trafił?...akurat tu wpuszczaliśmy go dość dużo.
Odpowiedz }
Podziękowali:
(02-17-2016, 04:08 PM)sylwekt napisał(a):  To jak już tu trafiłeś to podobnie jak kropek zaproszę Cię do naszej zabawy znaczy się do Ligi.Smile
Włóczysz się po Bystrzycy, więc fajnie będzie sprawdzić i Twoje wyniki. Jak będziesz chętny to daj znać. Tegoroczne zgłoszenia są na Forum Ligi, ale jest ono zablokowane i dostępne dopiero po dopisaniu się do listy uczestników.
Zasady zabawy masz opisane w Regulaminie na stronie. Caaaaały długi sezon przed nami.Smile

Bardzo chętnie Smile

(02-17-2016, 04:08 PM)sylwekt napisał(a):  A już poza tym...ładne te tegoroczne okonie?
Pstrąg się żaden nie trafił?...akurat tu wpuszczaliśmy go dość dużo.

Okonie do 25cm i czasem szczupaczki, pistolety niewymiarowe 30-40cm.
Opcja "Wstaw obrazek" nie działa więc wrzucam link przykładowej zdobyczy Wink
http://zapodaj.net/5ff01edf7b887.jpg.html

A inną sprawą jest to, że spinninguję dopiero od 1,5 roku i bardzo słabo mi idzie "czytanie" rzeki bo wcześniej tylko splawik na wodach stojących. Stąd brak sukcesów w postaci pstrągów czy kleni. Szkoda, że wędkarze których spotykalem nad wodą nie chcieli zupełnie się podzielić doświadczeniem. Pozostają metody prób i błędów oraz przerazajaca ilość traconych przynęt Smile) nie ma lekko !
Odpowiedz }
Podziękowali:
Ok, w takim razie dopisujemy Cię do listy, a Przemek ustawi Ci dostęp do Forum Ligi.
Jesteś 46-ym zawodnikiem, więc jest z kim porywalizować.Smile

Co do wstawiania zdjęć - jak będziesz miał już dostęp do Forum to na samym początku jest filmik pokazujący jak to robić. Działa i nie jest to trudne. Na pewno dasz radę po obejrzeniu.

Wymiar zgłoszeniowy okonia w naszej zabawie wynosi 25cm, więc musisz się dobrać do tych ciut większych.Smile
A szczupaki, klenie, pstrągi zgłaszamy zgodnie z wymiarem.
Przyznam, że ja na Twoim odcinku łowię rzadko, więc fajnie, że Ty bywasz tam regularnie, będziemy mieli informacje z pierwszej ręki co tam się dzieje i co bierze. Gdybyś złowił, albo słyszał o łowionych tam pstrągach to daj oczywiście znać. Nawet jeśli będzie chodziło o rybki niewymiarowe. Trochę ich tam zostało wpuszczonych, więc dobrze byłoby wiedzieć jakie są tego efekty.

Początki łowienia i rwanie przynęt - każdy to przechodził. Zresztą i teraz zdarzają się dni ostro rwane.Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
A jeśli chodzi o życiówkę leszcza na spinning. 53cm
[Obrazek: 3e9893f9841e5.jpg]
Odpowiedz }
Podziękowali:
No fajna łopata.Smile
Zdarzyło mi się ze dwa czy trzy razy na spinning takiego złapać, nawet raz tu na Bystrzycy (chyba dwa lata temu przy łażeniu za boleniem), ale sytuacja była identyczna jak u Ciebie - wysypka tarłowa. One chyba są wtedy bardziej agresywne, bo nie były najechane tylko złapane za pysk. Ale zanim zobaczyłem, że to leszcz to jakich ja już ryb w głowie nie widziałem...a jakie wymiary miały...wyobraźnia działała....a potem patrzę leszcz.Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
(02-23-2016, 08:48 PM)sylwekt napisał(a):  No fajna łopata.Smile
Zdarzyło mi się ze dwa czy trzy razy na spinning takiego złapać, nawet raz tu na Bystrzycy (chyba dwa lata temu przy łażeniu za boleniem), ale sytuacja była identyczna jak u Ciebie - wysypka tarłowa. One chyba są wtedy bardziej agresywne, bo nie były najechane tylko złapane za pysk. Ale zanim zobaczyłem, że to leszcz to jakich ja już ryb w głowie nie widziałem...a jakie wymiary miały...wyobraźnia działała....a potem patrzę leszcz.Smile
Odpuscic! jest latwo i chyba kazdy to zaliczyl .Fajnie jak wedke gnie po zimie...
Odpowiedz }
Podziękowali:
Spróbuję coś napisać i wkleić kilka zdjęć dla sprawdzenia, czy w innych tematach też mam problem z dodawaniem postów.
Po kilku sezonach nocnych wypadów pod klenie wypracowałem kilka miejsc, gdzie o krąpie, płocie, czy leszcze nie było trudno.
Po modernizacji Odry wszystko się zmieniło i muszę od początku wychodzić takie właśnie miejsca.
Od marca, gdy już noce będą powyżej 10*C zaczynam się rozkręcać.
Łowienie kleni nocą, to moja delikatnie mówiąc choroba. jedynie, gdy zaczyna się sezon sandaczowy, to można powiedzieć, że trochę mnie to od nich uwalnia.
W momencie, gdy jest dużo drobnicy/sieczki, to białoryb, tak samo wyżera je, jak drapieżniki. Są nie mniej agresywne i czasami zadziwiająco potrafią walnąć w sporą przynętę.
Okresy przed i tarłowe również wzbudzają agresora. Trochę jednak dziwne są sytuacje, gdzie na rozmytej ostrodze w silnym nurcie wali w woblera leszcz, czy płoć.
Kilka zdjęć, które jeszcze udało się na szybko odnaleźć.

[Obrazek: f7849882bf1a.jpg]

[Obrazek: 479e5828f25e.jpg]

[Obrazek: 340b7884acd3.jpg]

[Obrazek: c568522f09ea.jpg]

[Obrazek: a1b2482f86e6.jpg]

[Obrazek: e9960f631e66.jpg]

[Obrazek: 084aad8c911d.jpg]

Tutaj taki rozdeptany "boleń"Smile
[Obrazek: 93797300c964.jpg]

Były leszcze 60+, płocie pod 40-ści, spore krąpie i jedna spinningowa świnka, dobra 50-ka, ale jeszcze w okresie ochronnym. Dokładnie 13 maja. Tak więc zdjęcia nie maWink
Odpowiedz }
Podziękowali:
Jaceen dziwne,ze w maju trafiaja Ci sie leszcze i plocie na spin?
Odpowiedz }
Podziękowali:
Jesień to dla mnie czas gumy i ołowiu, czas pasiastych drapieżników do tej pory moje wyprawy na Odrę w tym roku kończyły się powrotem o kiju. W końcu dzisiaj po ponad pięciu godzinach biczowania wody i kilku kilometrach w nogach udalo się w końcu coś wyjąć 😀[Obrazek: 62fbcbc803ff6c44c86b6e4a128baf06.jpg][Obrazek: a0847f67a81e2842d5b47a7d52e49ad3.jpg]
Szybkie fotki i pomachał ogonem na pożegnanie

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz }
Podziękowali: Yatsu
Fajny zedzik. Jak trochę w nocy przymrozi to i ja się wybiorę na pobliską zaporówkę Wink
Odpowiedz }
Podziękowali:
Jak złapię takiego na Bystrzycy to sobie sam skrzynkę piwa postawię.Smile
Odpowiedz }
Podziękowali:
Chmura ładna sztuka  Big Grin
[Obrazek: tyi.png]

[Obrazek: 73858395256561078399f8.jpg]
Odpowiedz }
Podziękowali:

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości