Tak dla przypomnienia regulamin ligi.

Regulamin ligi

 

Zasady LIGI DORZECZA BYSTRZYCY:
1.do Ligi może przystąpić każdy wędkarz, który otrzyma „zaproszenie” od chociaż jednej osoby, która już bierze w niej udział, zarejestruje się na forum i otrzyma hasło dostępu. Chcielibyśmy po prostu, żeby uczestnicy byli osobami znanymi z imienia i nazwiska.
2.ustalamy osobne kategorie dla ryb: pstrąg potokowy, pstrąg źrodlany, pstrąg tęczowy, kleń, lipień, jaź, szczupak, troć, brzana, okoń, boleń, jelec, sandacz, sum i świnka. Nie chcemy ograniczać z góry liczby gatunków. Niech Liga stanie się szerokim źródłem informacji o poławianych w dorzeczu Bystrzycy rybach.
3.Minimalne wymiary zgłaszanych ryb zgodne z Regulaminem PZW poza okoniem i jelcem, dla których ustalamy wymiar zgłoszenia na 25cm.
4.Fotografujemy ryby żywe i w takim stanie wracają do wody.
5.Zgłaszamy wyłącznie ryby złowione w dorzeczu Bystrzycy czyli na rzekach: Bystrzycy, Strzegomce, Piławie oraz Czarnej Wodzie. Z punktacji wyłączone są ryby złowione na starorzeczach tych rzek oraz zbiornikach zaporowych.
6.Zgłoszenie ryby wymaga wykonania minimum jednego zdjęcia z przyłożoną do niej miarką. Ideałem jest ryba położona na miarce, ale jeśli będzie to niemożliwe (bo rybki nie zawsze chcą pozować:) ) to wystarczy miarka na rybie. Oczywiście zdjęć można wstawiać więcej – pokazując naszą twarz lub „okoliczności przyrody”, ale do punktacji konieczne jest chociaż jedno zdjęcie z miarą.
7.Zdjęcie wstawiamy na forum z informacją na temat długości złowionej ryby. Dodatkowo prośba o podanie : rzeki, metody połowu (spinning/mucha), przynęty, daty połowu. Im więcej opisu tym fajniej.
8.Nie ma wymogu podawania miejscowości, w której złowiliśmy rybę, ani robienia zdjęcia szczęśliwej miejscówki. Może nawet lepiej jak pozostaną one anonimowe.:)
9.Zasady punktacji:
-każdy gatunek ryby to oddzielna kategoria
-za każdy złowiony „centymetr ryby” otrzymujemy 1 punkt czyli łowiąc np. klenia o długości 37cm dostajemy 37pkt
-w rocznej rywalizacji liczy się nasze 10 największych ryb z danego gatunku złowione w ciągu roku. Tłumacząc to na przykładzie – zgłaszając ryby o wymiarach np. 40cm, 40cm, 40cm, 40cm, 40cm, 35cm, 35cm, 35cm, 30cm i 30cm mamy łącznie 365pkt.
-jeśli na kolejnej wyprawie złowimy rybę o wymiarze np. 37cm to ryba najmniejsza z dotychczasowych (czyli w tym przykładzie 30cm) „wylatuje” z punktacji, a na jej miejsce wchodzi ryba 37-centymetrowa. Co oczywiste, w tym momencie nasza punktacja wzrasta o 7pkt.
-w ten sposób przez cały rok śrubujemy nasze wyniki i cały rok mamy motywację do dalszej rywalizacji.:)
-rybki zgłaszamy oczywiście na bieżąco i na bieżąco modyfikujemy też punktację Ligi
10.Wymiary zgłaszanych ryb zaokrąglamy wyłącznie w dół czyli ryba o wymiarze 37,8cm to 37pkt, a nie „naciągane i głaskane” 38pkt.:)
11.Zgłaszamy ryby zgodnie z Regulaminem PZW czyli wyłącznie poza ich okresem ochronnym.
12.Zwycięzcy Ligi w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkową koszulkę, dożywotni splendor, poważanie innych wędkarzy i tytuł „MISTRZA LIGI BYSTRZYCY”.:)
13.Warunkiem wygrania każdej z kategorii poza uzyskaniem największej liczby punktow jest zgłoszenie do punktacji conajmniej 7 ryb danego gatunku. Na tytuł trzeba sobie zapracować.:)

Panowie – LIGA DORZECZA BYSTRZYCY to rywalizacja w pełni towarzyska oparta na pełnym zaufaniu do „przeciwników”, dlatego prosimy o „nie wydłużanie rybek” i zgłaszanie gatunków łowionych wyłącznie we wskazanych powyżej rzekach dorzecza Bystrzycy.

Na koniec wypada dodać, że inspiracją do stworzenia Ligi była funkcjonująca od dwóch lat na jednym z portali wędkarskich WROCŁAWSKA LIGA ŚLĘZY. Szacunek dla chłopaków za pomysł na tak ciekawą i wciagającą formułę zawodów. LIGA DORZECZA BYSTRZYCY to taka mocno rozbudowana jej wersja. Mamy nadzieję, że będzie się ona cieszyła podobnym lub jeszcze większym zainteresowaniem wędkarzy i pozwoli w sympatycznej atmosferze poznać co kryje się w zakamarkach rzek dorzecza Bystrzycy.