Kolejne info o zarybieniach

Koleżanki, Koledzy!
W najbliższą sobotę (28.03.2015) spotykamy się o godz. 8:00 przy górnym moście na Bystrzycy, w miejscowości Milin. Jest to pierwsza wioska poniżej tamy zb. Mietków, patrząc z biegiem rzeki, a most górny znaczy tyle co „w górze rzeki” (dla jasności).
Wszystkie szczegółowe informacje przekazane Wam zostaną na miejscu zbiórki podczas odprawy. Wtedy też podzielimy się ostatecznie na grupy podległe czterem „komendantom”, tj Adamowi, Tomkowi, Jurkowi i Olkowi. Pierwsze ryby przyjadą o godz. 10:30, będziemy więc mieli czas, by się wzajemnie wysłuchać, powyjaśniać niejasności, udać na stanowiska, zagospodarować i zorientować w sytuacji w terenie.
Co do rodzaju materiału zarybieniowego ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Na pewno będą lipienie. Czy będą większe pstrągi, czy też będziemy nimi zarybiać w późniejszym lecz niezbyt odległym terminie – jeszcze nie wiadomo – dowiemy się w ostatniej chwili. Będą wprawdzie drobne pstrążki, ale ich miejsce jest w innym miejscu obwodu i tam też się znajdą, mamy nadzieję, również z naszym udziałem. Na miejscu wyjaśnimy wszystkie okoliczności. Teraz jednak przekazujemy informacje niezbędne, byście dotarli nad Bystrzycę na czas i w pełnej gotowości. I tak:
1. Kto ma, ten zabiera spodniobuty, wodery, ewentualnie kalosze,
2. Kto ma ten zabiera wiadra. Na miejscu będziemy ich mieli kilkadziesiąt, ale sprawniej wszystko pójdzie, jak będzie każdy miał po dwa. Zabierzcie tyle ile możecie.
3. Na każdym ze stanowisk będzie woda mineralna dla pracujących,
4. Po wykonaniu zadania przemieścimy się na teren stanicy PZW w Borzygniewie (nad zb. Mietków), gdzie zrobimy sobie grilla. Oczywiście nie musicie nic kupować, wszystko co potrzebne do zaspokojenia głodu i pragnienia będzie na miejscu Emotikon smile
5. Staramy się nie jechać autami „na pusto”. Kontaktujcie się między sobą i zabierajcie po kilku, bo dla 40 aut nie będzie za wiele miejsca.
6. Kto nie posiada własnego transportu i nie znajdzie sobie miejsca wśród kolegów kontaktuje się poprzez wiadomość prywatną na naszym profilu lub telefonicznie na nr 606 413 913 – Krzysiek lub 796 444 794 – Adam), spróbujemy coś zaradzić.
7. Kto posiada miejsca w aucie i może zabrać innych kolegów – może o tym powiadomić w komentarzu do tego posta.
Zapowiedziało się kilku opiekunów i kilkanaścioro młodych adeptów wędkarstwa .Będą też zapewne goście reprezentujący instytucje, z którymi łączą nas wspólne cele. Odwiedzi nas również przedstawiciel prasy wędkarskiej. Jeżeli nikt nie zawiedzie, będzie nas 60 – 70 osób. Do tego strażnicy SSR, PSR najprawdopodobniej Policjanci z komisariatu wodnego, choć ci ostatni zapewne odwiedzą nas na krótką chwilę, bo mają sporo obowiązków.
Śledźcie czujnie profil Kingfisher-a, o każdej zmianie lub modyfikacji będziemy Was tu powiadamiać.
Do zobaczenia nad Bystrzycą!